امروزه خدمات حمل و نقل آنلاین، سیستم مدرن پذیرفته شده‌ای است که در کنارسیستم‌های سنتی نیازهای شهروندان را با هزینه و تبعات کمتر، پاسخ می‌گوید. در این نوع خدمات، علاوه بر مزایای فوق‌العاده‌ای همچون کمک به کاهش ترافیک و آلودگی و امنیت بیشتر سفرهای درون شهری، به دلیل استفاده بهینه و صرف منابع کمتر، هزینه کم‌تری هم به مسافر تحمیل می‌شود.

چرا حمل و نقل آنلاین ارزان‌تر و از سیستم‌های سنتی حمل و نقل مقرون به صرفه‌تر است؟

در ایران سرویس‌های تاکسی آنلاین مدتی است که فعال شده‌ و مورد استقبال مسافران قرار گرفته‌اند. این سرویس‌ها با متمرکز و مدیریت کردن خودروهای شخصی مسافربر سطح شهر، علاوه بر اینکه در رقابت با سرویس‌های تاکسی رسمی قرار نمی‌گیرند، با ایجاد امکان بهره‌مندی حداکثری از زمان و کاهش انتظار برای مسافر، فرصت بهتری برای درآمدزایی این رانندگان فراهم می‌کنند و در مقابل، هزینه کمتری هم برای مسافران و درخواست کنندگان سفر خواهند داشت. برای مثال می‌توان این سرویس‌ها را از نظر هزینه با یک آژانس تاکسی مقایسه کرد.
آژانس تاکسی، موسسه‌ای است که به عنوان واسطه بین مسافر و راننده عمل می‌کند. هزینه اجاره‌ محل، سهم بالای صاحب آژانس، حقوق افرادی که درآن وظیفه پاسخ گویی به تماس‌های مسافران را دارند، هزینه خودرو پس از پیاده کردن مسافر در مقصد و برگشت به آژانس از هزینه‌های ملموس و غیر ملموس این شیوه ارائه خدمات حمل و نقل است که به همراه هزینه‌های سربار دیگر، ناگزیر از مسافر دریافت می‌شود. این در حالی است که در سیستم حمل ونقل آنلاین بسیاری از هزینه‌های ذکر شده وجود ندارد.

اپلیکیشن تاکسی اینترنتی کاووش با شعار توسعه یافتگی حق شهرهای کوچک و کمتر مورد توجه قرار گرفته و با هدف خدمت رسانی صادقانه،کم هزینه و مشتری مدار اولین گام شروع به کار خود را با توکل به خدای متعال و حمایت مردم از شهرستان کنگاور دیار آب و آناهیتا آغاز خواهد کرد.